تعمیر گاز رومیزی

ایرادات رایج اجاق گاز رومیزی

خاموش شدن پیلوت

 

دود کردن شعله

جرقه نزدن اجاق گاز

زرد بودن شعله

روشن نشدن شعله

دیر روشن شدن شعله

 • عیب یابی خاموش شدن پیلوت

در تعمیر اجاق گاز رومیزی عیب یابی مهم ترین نکته می باشد. زمانی که پیلوت خاموش می شود می تواند مشکل از نرسیدن گاز به پیلوت باشد.مهم ترین دلیل خاموش شدن پیلوت نرسیدن استاندارد و به اندازه کافی گاز به پیلوت می باشد. همچنین این امکان وجود دارد که هوای وارد شده به مخلوط کن بیش از حد مورد نیاز باشد. برای عیب یابی و همچنین رفع ایراد اجاق گاز هایی که مخلوط کن دارند باید صفحه محفظه را به مقدار مشخصی بست.

 • رفع ایراد دود کردن شعله

در صورتی که مقدار گاز نسبت به هوا افزایش پیدا کند این حالت رخ می دهد. بهترین راه برای رفع این ایراد بستن و یا کم کردن میزان گاز می باشد. با توجه به این مطلب که آریا 2020 برای شما فراهم آورده است شما می توانید به راحتی این ایراد را بر طرف نمایید.

 • جرقه نزدن اجاق گاز

تعمیر اجاق گاز رومیزی : یکی از رایج ترین اشکالات اجاق گاز های رومیزی خارجی و یا ایرانی مسئله جرقه نزدن فندک این محصولات می باشد. در این حالت باید ابتدا برای عیب یابی و رفع ایراد اولیه به سراغ بررسی ترانس جرقه، کلید و یا ولوم تنظیک کننده جرقه رفت. ارگ این قطعات معیوب باشند عیب یابی انجام می شود و تعمیر و تعویض صورت میگیرد. اگر هم ایراد از این بخش ها نباشد باید سیم ها را مورد بررسی قرار داد.

 • مشکل زرد بودن شعله

عیب یابی این ایراد یکی از ساده ترین انواع عیب یابی ها می باشد. زمانی که نسبت ها  مخلوط استاندارد نباشد شعله های اجاق گاز به شکل زرد می سوزد. برای تعمیر باید صفحه مخلوط کن اجاق گاز به مقدار استانداردی باز شود. به این ترتیب مشکل بر طرف می شود.

 • روشن نشدن شعله

تعمیر اجاق گاز رومیزی : از رایج ترین مشکلاتی که می تواند در این رابطه وجود داشته باشد ایراد در سوراخ های مشعل می باشد. این موضوع موجب می شود شعله های اجاق گاز یا روشن نشوند و یا روشن نمانند. اگر شعله ها دچار انسداد شوند این مشکل پیش میاید و بهترین راه تعمیر شست و شوی درست و صحیح سوراخ های پیلوت می باشد.

عملیات شستو شو باید به صورت کاملا دقیق و با کمک برس های مخصوص انجام شود. اگر هم این موارد با شستو شو اصلاح نشود باید پیلوت تعویض شود. البته که تعویض پیلوت گاها در زمان هایی رایج می باشد که اجاق گاز روشن نشود. در صورت روشن شدن و روشن نماندن تعویض پیلوت صورت می گیرد.

 • دیر روشن شدن شعله

در این مواقع باید به صورت دقیق سیم و بوبین ها چک شود. این موثر ترین روش عیب یابی می باشد. اگر مشکل از ترموکوپل نباشد با هزینه های نسبتا پایینی می توانید این موارد را بر طرف نمایید. 

تعمیر اجاق گاز رومیزی

تعمیر اجاق گاز رومیزی : امروزه روز اجاق گاز ها  یکی از وسایل بسیار ضرروی و کاربردی و در  هر آشپزخانه ای میباشد . در گذشته های دور  برای پخت غذا از وسایلی دیگری مانند  آلادین،تنور، اجاق های آجری یا از آتش برای پخت غذا های مختلف استفاده می کردند.

باید این را بدانید که اجاق گاز از اوایل سده ی نوزدهم تولید شده و یکی از بزرگترین و بهترین   مزیت های آن کاهش دود در زمان پخت غذا است که در نوع خود بسیار منحصر به فرد و خوب است.امروزه اجاق گاز ها  با توجه به شکل های ظاهری که دارند خود به سه دسته قابل تقسیم است که در ادامه مطلب قصد داریم این سه دسته راب رای شما عزیزان بازگو کنیم.

تعمیر اجاق گاز رومیزی : پس در ادامه ی مقاله همراه ما باشید تا در مورد اجاق گاز مطالبی را خدمت شما عزیزان ارائه بدهیم.

تعمیر گاز رومیزی ایرانی
انواع اجاق گار

تعمیر اجاق گاز رومیزی : همانطور که در مطلب فوق برای شما عزیزان ذکر کردیم اجاق گاز ها به سه دسته ی مختلف تقسیم بندی میشوند و هر کدام دارای یکسری کاربرد ها و یکسری مزیت ها میباشند . سه دسته ی اصلی  اجاق گاز ها به شرح زیر میباشد :

 •  اجاق گاز توکار یا صفحه ای
 • اجاق گاز رومیزی
 •   اجاق گاز مبله یا ایستاده

اجزای اجاق گاز

 بدنه

 عایق

 چند راهه ها

 شیرها

 نازل ها

 محفظه یا لوله های رابط

 مشعل ها

شمعک

ترموکوپل

 فندک

ترموستات

درجه تنظیم حرارت

 ساعت زنگ دار

جوجه گردان

تعمیر اجاق گاز رومیزی :  باید این مطلب را بدانید که جنس های شعله های اجاق گاز شیشه، استیل و لعابی می باشد.ترموکوپل یک قطعه ایمنی و بسیار کاربردی  می باشد که وقتی شعله خاموش میشود گاز را بالافاصله قطع کند.
برای روشن شدن اجاق گاز از گاز طبیعی استفاده میشود . در ابتدا گاز از طریق شیر ها به چند راهه هایی می رسد که خود شیر های گاز به آنها متصل می باشد .
هنگامی که شیرها را باز می کنید گاز از شیرها عبور می کند و به نازل ها وارد شده و از آنجا به لوله های رابط می رسد.فاصله ی بین نازل ها و لوله های رابط باعث می شود هوا همراه گاز به لوله های رابط رسیده، مخلوط هوا و گاز در مشعل در صورت مجاورت با شعله پیلوت آتش زا است. در ادامه ی مطلب قصد داریم تا اجاق گاز برقی را برای شما عزیزان شرح دهیم تا با اجاق گاز برقی نیز آشنا بشوید. برای اطلاعات بیشتر میتواید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

اجاق گاز چند شعله مناسب آشپزخانه شماست ؟

شاید آشپزی کار هر روز شما نباشید، اما برای تجمعات خانوادگی، مهمانی‌های شام و تعطیلات، مطمئناً به بیشتر از یک یا دو شعله نیاز خواهید داشت. در هنگام خرید اجاق گاز به چند نکته اساسی توجه فرمایید. یکی از آنها شعله پلوپز هست. که سعی نمایید این شعله از سینک و یخچال شما فاصله داشته باشد. به‌ طورکلی، فضای بین شعله‌ها، اندازه صفحه و پیکربندی آشپزخانه اهمیت ویژه‌ای دارد.  هنگام خرید گاز رومیزی، به بزرگ‌ترین تابه خود فکر کنید. تعداد مشعل بیشتر به معنی انعطاف‌پذیری بیشتر در آشپزی است و آشپزهای حرفه‌ای به تعداد شعله بالاتر با توان انرژی متنوع نیاز داند. اگرچه تعداد 4 شعله می‌تواند مناسب باشد، اما تاکنون کسی از تعداد زیاد شعله گاز رومیزی گلایه نکرده است. اگر فضای کافی را در آشپزخانه خود دارید بهترین گزینه 5 شعله است ..

آیا گازهای رومیزی راحت‌تر تمیز می‌شوند؟

اصولا اجاق گاز های صفحه ای تمیز کردن راحت تری دارند به نصب گاز های مبله . در بین مدل‌های مختلف گازها، گازهای رومیزی بدون درز از رسیدن مواد آلاینده به شعله جلوگیری می‌کنند و به راحتی نظافت می‌شوند. در برخی مواد، سطح یکپارچه گاز مانع از نفوذ مواد آلاینده به قسمت‌های زیرین می‌شود و نظافت گاز چندان مشکل نیست.

گاز رومیزی خوب چه خصوصیاتی دارد؟

امروزه خرید یک گاز صفحه ای با قیمت مناسب و کیفیت خوب برای ما تبدیل به یک انتخاب سخت شده است و دلیل آن تنوع زیاد در بازار و البته اطلاعات صحیح و غلطی هست که از این طرف و آن طرف به گوشمان می رسد:

یکی میگه گاز خارجی بخر تا آخر عمر راحت باش یک دیگه میگه با این پولی که داری بهتر از این نمیتونی بخری و هزار جور داستان دیگه….

امروز میخواهیم بهترین مارک گاز صفحه ای را با بهترین قیمت بهتون معرفی کنیم تا از دردسر انتخاب سخت گاز رومیزی راحتتون کنیم. پس تا آخر این مطلب رو بخونید تا با توجه به سلیقه  و میزان پولی رو که واسه گاز رومیزیتون کنار گذاشتید، بهترین گاز رومیزی رو انتخاب کنید.

اول از همه باید اینو بهتون توضیح بدم که نوشتن این مطلب فقط برای اینه که مشتریان با دید بازتر بتونن انتخاب خودشون رو انجام بدن و اگر توی این مطلب پیشنهادی برای برندی ارائه شد، فقط تجربه ما در چند ساله گذشته هست ولی در نهایت شما هستید که انتخاب نهایی رو انجام میدید. ما سعی می کنیم تا مزایا و معایب اجاق گاز رومیزی برندهای مختلف رو براتون توضیح بدیم.

انواع گاز رومیزی

شناسایی یک اجاق گاز رومیزی خوب و با کیفیت کار زیاد سختی نیست. گاز از قطعات مشخصی تشکیل شده است که اگر از آنها اطلاع داشته باشیم یک خرید موفق انجام داده ایم.

قطعات اصلی و سرشعله گاز های با کیفیت عمدتا از شرکت Sabaf و Defendi می باشد که شرکت های معروف ایتالیایی است.

نوع و جنس ولوم ها از باکالیت و یا فلز عایق در برابر گرما که حرکتی مناسب و نه زیاد راحت بچرخند نه زیاد سخت.

کیفیت فندک و ترموکوپل نیز دقیقا بر اساس برند آن شرکت تهیه شده است. یعنی اگر شما گاز با کیفیتی و با برند معتبری می خرید پس از کیفیت فندک و ترموکوپل آن هم مطمئن باشید.

صفحه کار شده بر روی گاز اگر از جنس شیشه بود، حتما از شرکت سازنده شیشه و ضخامت 8 میلیمتری آن اطمینان حاصل کنید و همچین میزان ضربه پذیری آن نسبت به حرارت و ضربه برایتان محرز گردد. معمولا میزان مقاومت درجه دما 800 درجه سانتیگراد می باشد.

مهمترین و اساسی ترین رکن انتخاب یک برند و مارک خوب گاز رومیزی گارانتی و خدمات پس از فروش آن است.

۱گاز رومیزی استیل

صفحه گاز های استیل یا همون گاز استیل که دامنه بیشتری از تولیدات کارخونه های تجهیزات آشپزخانه رو تشکیل می ده و در بازار نیز طرفداران بیشتری رو داره یکی از محصولات این دسته بندی هست. تنوع گازهای استیل به دو دسته گاز استیل ساده و گاز استیل آجدار تقسیم میشه.

در مدل های ساده یک صفحه صاف و صیقلی روی سطح رو پوشونده که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ نظافت انتخاب راحت تری برای مشتریان خواهد بود ولی خوب یه مشکل هم داره اونم اینه که جای خط و خش روش می مونه.

دسته دوم که همون گازهای استیل آجدار هست سطح ناهموارتری نسبت به گازهای استیل ساده رو دارن و اگه بخوایم توضیح بدیم به صورت نقطه های درشت روی تمام صفحه دیده میشن. این مدل گازها خط و خش رو دیگه نشون نمی دن ولی در عوض نظافتشون هم سخت تر هست.

۲گاز رومیزی شیشه ای

این صفحه گازهای زیبا کارکردی کاملا مشابه با گازهای استیل رو دارند ولی با ظاهری کاملا متفاوت. صفحه شیشه ای پوشیده شده بر روی سطح اجاق گاز از سکوریت می باشد و ضخامت استاندارد آن ها 8 میلیمتر است.

البته بسته به شرکت تولید کننده و کیفیت شیشه استفاده شده بر روی آن از مقاومت در برابر حرارت و ضربه متفاوتی برخوردار می باشند. نمای ظاهری این اجاق گاز های رومیزی باعث میشود که انتخاب برایمان سخت شود چرا که وقتی این مدل رو توی آشپزخانه قرار دهیم تازه متوجه میشویم که چقدر هارمونی قشنگی بوجود میاد.
نظافت این گازها بسیار راحت انجام میشه و شما با یه پارچه نم دار و البته کمی اتک به راحتی چربی و کثیفی روی گاز رو از بین می برید. این صفحه گاز ها در رنگ های مختلفی تولید و عرضه می شوند ولی عمده آنها سفید – مشکی و خاکستری است.

۳گاز رومیزی استیل و شیشه

این مدل از گازها تلفیقی بین شیشه و استیل می باشد و البته گرانتر از مدل های قبلی است و عموما طراحی آنها نیز زیباتر است. در برخی شیشه بیشتر روی صفحه کار شده و در برخی استیل بیشتر. در بعضی از مدل ها دور کار استیل است و در بعضی دیگر در پایین گاز دقیقا جای

ولوم ها اگر به دنبال گازهایی با طراحی منحصر به فرد هستید و یا خواهان استفاده از یک گاز محکم و زیبا بهترین اتخاب برای شما همین گازهای استیل و شیشه است

۴گاز رومیزی لعابی

این مدل از گازها که چند سالی است در بازار رواج پیدا کرده و البته مشتریان کمتری را به سمت خود می کشد از یک صفحه لعابی ساخته شده که در رنگ های سفید بژ کرم و مشکی و قهوه ای در بازار پیدا میشود. خصوصیات این گاز ها اینه که جای خط و خش روشون نمی افته، ظاهر یک دست تری رو با بقیه قطعات گاز داره و خوب خاص بودن یکی دیگه از مزایاشه و نباید این مورد هم ندید که نظافت راحت تری رو دارند ولی خب در گل ظاهرشون خیلی سخت پسند هست.

تجربه چندین ساله ما در این حوزه همیشه به ما متذکر شده که کالای با کیفیت خارجی و البته اصلی همیشه انتخاب بهتری می باشد اما نباید از کیفیت و برتری و قابل رقابت بودن کالای های معروف ایرانی چشم پوشی کرد.

البته خرید گاز خارجی و ایرانی قبل از هر موضوعی به جیب ما بستگی دارد ولی در مراحل بعدش باید دید چگونه بین یک کالای خوب و یک کالای بد انتخابمان را به درستی انجام میدهیم.

بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای ایرانی چیست؟

اجاق گاز رومیزی داتیس

اجاق گاز رومیزی اخوان

اجاق گاز رومیزی استیل البرز

اجاق گاز رومیزی میلان

اجاق گاز بیمکث

معایب اجاق گازهای صفحه ای چیست؟

خب گاز رومیزی هم مثه بقیه کالاهای دیگه مشکلات و عیب های خودش رو داره که البته از خوبیاش خیلی کمتره.

خراب شدن فندک عمومی ترین عیب در گازهای صفحه ای هست که ما قبلا بهتون گفتیم اگر برند با کیفیتی رو انتخاب کنید، هم دیرتر به این مشکل میخورید و هم در صورت مشکل، خدمات پس از فروش مطبخ شاپ خیلی زود مشکل رو رفع میکنه.

شکسته شدن شیشه صفحه گاز در مدل های شیشه ای یکی دیگر از مشکلاتی هست که مشتریان باهاش برخورد می کنن که عموما به طریقه مصرف برمیگرده.
یا مثلا قابلمه سنگین از دستشون میوفته و شیشه میشکنه و یا از تمام شعله های گاز به صورت همزمان بهره می برند و به صورت تصادفی آب سرد روش ریخته میشه که این سرد و گرم شدن دلیل دیگه شکستن هست.حالا اگه گاز شیشه ای تون شکست، خدمات شرکت اونو با هزینه خودتون تعویض میکنه و قیمت شیشه هم تقریبا یک سوم قیمت گازتون هست.

داغ شدن و آب شدن ولوم ها در گاز های رومیزی یکی دیگر از مشکلات این گازها هست. صادقانه باید بگم همه مدل ها چه ایرانی چه خارجی اگر شعله پلوپزش جوری تعبیه شده باشه که به ولوم ها نزدیک باشه و هیچ حاشیه ای برای ولوم ها نیز در نظر گرفته نشده باشه، ولوم ها رو تحت گرما و حرارت قرار میده و باز اگه گاز برندش خوب باشه، آب نمیشه ولی اگه برند ضعیف باشه، ولوم ها رو از دست میدید.

و در پایان:

گاز رومیزی یک کالای اساسی در آشپزخونه ماست، پس تو انتخابش باید دقت کرد.اگر شما یه مقدار پول بیشتر بابت گازتون میدید عوضش فردا به مشکلات و ایرادات اساسی برنمی خورید. وقتی بهش برخوردید، بهتون قول میدم که باید یه گاز نو بخرید؛ چون با تعمیر دیگه درست نمیشه.

انواع گاز رومیزی چیست ؟

1-صفحه گاز های استیل یا همون گاز استیل که دامنه بیشتری از تولیدات کارخونه های تجهیزات آشپزخانه رو تشکیل می ده2-گاز رومیزی شیشه ای این صفحه گازهای زیبا کارکردی کاملا مشابه با گازهای استیل رو دارند ولی با ظاهری کاملا متفاوت3-گاز رومیزی استیل و شیشه این مدل از گازها تلفیقی بین شیشه و استیل می باشد.4-گاز رومیزی لعابی
این مدل از گازها که چند سالی است در بازار رواج پیدا کرده

بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای ایرانی چیست؟

اجاق گاز رومیزی داتیس، اجاق گاز رومیزی اخوان ، اجاق گاز رومیزی استیل البرز، اجاق گاز رومیزی میلان ، اجاق گاز بیمکث از بهترین مارک های گاز صفحه ای می باشد.

بهترین مارک گاز صفحه ای خارجی چیست؟

اجاق گاز رومیزی بوش ، اجاق گاز رومیزی زیگما ، اجاق گاز صفحه ای تکنو ، اجاق گاز رومیزی آریستون برخی از گاز های خارجی می باشند.

معایب اجاق گازهای صفحه ای چیست؟

خراب شدن فندک ، شکسته شدن شیشه صفحه گاز در مدل های شیشه ای، داغ شدن و آب شدن ولوم ها در گاز های رومیزی یکی دیگر از مشکلات این گازها هست.

ترموکوپل چیست و چه کاربردی دارد ؟

ترموکوپل یک حسگر تشخیص دماست  که بر اساس پدیده سی بک (seebeck)  دما را به ولتاژ تبدیل می کنند. ترموکوپل اجاق گاز چیست؟ در سیستم اجاق گازهای امروزی از قطعات حساس و اصلی به شمار می رود و ایمنی اجاق گازها را تامین می کند. اصلی ترین وظیفه این قطعه کنترل و پخش شعله روی اجاق گاز رومیزی است.

مزیت ترموکوپل اجاق گاز چیست؟

ترموکوپل از یک سر به شعله و از طرف دیگر به ورودی جریان گاز متصل می شود. در اجاق گاز رومیزی دو شعله ترموکوپل دار یک سر این سیم ‌ها تا زمان وجود حرارت و گرما، جریان الکتریکی ایجاد می کند و مسیر خروج گاز را با استفاده از انرژی ایجاد شده توسط جریان الکتریکی باز نگه می‌ دارد.

این قطعه هنگام خاموش شدن شعله بر اثر وزش باد و یا سر رفتن غذا به صورت اتوماتیک شیرگاز را قطع می کند و از بروز حوادثی مانند اتش سوزی در اثر  نشت گاز جلوگیری می نماید.

بوبین چیست و چه کاربردی دارد؟

بوبین ترموکوپل قطعه ایی از ترموکوپل است که به قطع جریان گاز کمک می‌کند. از انواع ترموکوپل اجاق گاز رومیزی و بوبین در کنار هم برای جلوگیری از هدر رفتن گاز هنگامی که مشعل آن خاموش است، استفاده می شود.

اساس کار ترموکوپل اجاق گاز چیست ؟

ترموکوپل از آلیاژ مخصوصی ساخته شده است که کاملا در برابر دمای بیشتر از 200 درجه برق تولید می کند. این قطعه با کمک انرژی تولید شده با همراهی بوبین کار می کند. بنابراین ترموکوپل و فندک هر دو در روشن کردن شعله نقش دارند.

وقتی ولوم اجاق گاز را به سمت پایین فشار دهید و مدتی نگه دارید بوبین دستگاه فعال می شود ترموکوپل با همراهی بوبین ولتاژ لازم را برای روشن شدن شعله فراهم می کند.

علائم خرابی ترموکوپل اجاق گاز

اصلی ترین مشکل درست کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز رومیزی این است که شعله اجاق گاز رومیزی روشن نمی شود. از دیگر نشانه های خرابی ترموکوپل می توان به شعله کم اجاق گاز و سوخت ناصحیح شعله اجاق گاز اشاره کرد .

وقتی که شعله اجاق گاز رومیزی روشن نشود، حرارت کافی به ترموکوپل نمی رسد و در نتیجه ولتاژ برق کاهش می یابد و بوبین غیر فعال می شود و در نهایت مسیر گاز بسته می ماند و اجاق گاز رومیزی روشن نمی شود. برای پیدا کردن علت درست کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز رومیزی بهتر است از نمایندگی معتبر تعمیر اجاق گاز ، کمک بگیرید.

چرا ترموکوپل اجاق گاز رومیزی به درستی کار نمی کند

وضعیت ظاهری ترموکوپل اصلی ترین راه فهمیدن سلامت یا ایراد در ساختار آن است. اگر در محل اتصال ترموکوپل سوخته باشد یا اتصالات آن از هم جدا شده باشد. یعنی ترموکوپل خراب شده است و باید برای یا تعویض و تعمیر ترموکوپل اجاق گاز رومیزی اقدام کنید.

یک راه دیگر برای اینکه بفهمیم ترموکوپل سالم است، این است که گاز را روشن کنید و به وسیله یک بادبزن شعله اجاق گاز را خاموش کنید. در این صورت اگر ترموکوپل سالم باشد، بلافاصله جریان گاز را قطع می کند. در صورت غیر این صورت، می توان نتیجه گرفت که این قطعه خراب شده است و باید برای تعمیر آن اقدام کرد.

دلایل درست کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز رومیزی

اساسی ترین مشکل درست کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز صفحه ای این است که ممکن است قسمتی از ترموکوپل که به شعله نزدیک است، به ‌دلیل حرارت زیاد دچار سوختگی شده باشد.

همچنین یک علت دیگر درست کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز صفحه ای است که ترموکوپل اجاق گاز صفحه ای به دلیل ضربه خوردن دچار شکستگی و کج شدگی شده است. برای همین برای رفع مشکل ترموکوپل اجاق گاز رومیزی بهتر است کار را به افراد حرفه ای لاین تعمیر بسپارید.

نحوه تعویض ترموکوپل اجاق گاز

برای تعمیرات ترموکوبل ایمنی بالاترین و مهم ترین موضوعی می باشد که باید حتما مورد توجه قرار گیرد. برای بر قراری نکات مهم ایمنی پیش از هر اقدامی باید در ابتدای کار برق اصلی را قطع نمایید. سپس اگر از محل قرار گیری این قطعه خبر داشته باشید که بسیار عالی است در غیر این صورت می توانید با کارشناسان آریا 2020 تماس حاصل نمایید تا ما شما را راهنمایی کنیم. 

در ابتدا شما باید پیچ های مشعل ها را باز کنید و به این ترتیب صفحه رومیزی اجاق گاز خود را جدا نمایید. در نهایت باید سیم اتصال ترموکوبل را دنبال نمایید تا به خود قطعه برسید. سپس می توانید بسیار ساده و بدون هیچ گونه پیچیدگی خاصی قطعه قبلی را خارج کرده و قطعه جدید را به جای آن قرار دهید. یک نکته که می تواند مهم باشد این است که بهتر است ابتدا برای خارج کردن ترموکوبل از قسمت بوبین اقدام کنید و سپس به سراغ سر دیگر این قطعه که در کنار مشعل قرار دارد بروید.

نحوه تعمیر ترموکوپل اجاق گاز رومیزی

نمی توانیم انکار کنیم که ترموکوبل یکی از مهم ترین قطعاتی می باشد که در اجاق گاز ها به کار می رود. زمانی که به هر دلیلی ترموکوبل اجاق گاز شما نتوانست عملکرد خود را داشته باشد و دچار نقص شد، هم احتمال دارد ه این قطعه کارش به تعویض برسد و هم این احتمال وجود دارد که با تعمیر صحیح بتواند برای شما به درستی کار کند. 

به همین دلیل در این مواقع حتما باید به سراغ یک مرکز تعمیرات مجاز و با سابقه مراجعه نمایید و در ابتدا این قطعه را مورد بررسی قرار دهید. کارشناسان و متخصصان این حوزه به شما می گویند که این قطعه نیاز به تعمیر دارد یا اینکه حتما باید تعویض شود. آریا 2020 یکی از این مراکز معتبر تعمیر اجاق گاز رومیزی در ایران می باشد که خدمات خود را در تهران و کرج به شما عزیزان ارائه می دهد. 

شما می توانید با پشتوانه سال ها سابقه و خدمت رسانی با کیفیت این مرکز تعمیرات، کار خود را به ما بسپارید. ما به صورت شبانه روزی خدمات مشاوره ای خود را کاملا رایگان به شما عزیزان و همراهان آریا 2020 ارائه خواهیم کرد.

هزینه تعویض و تعمیر ترموکوپل اجاق گاز چقدر است؟

همان طور که پیش تر هم بیان کردیم متغییر هایی وجود دارند که می توانند بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار باشند. به طور کلی می توان گفت که برای به دست آوردن هزینه های تعمیرات ترموکوپل حتما باید این متغییر ها را مد نظر قرار داد و به آنها توجه داشت. در ادامه این بخش برای شما همراهان آریا 2020 برخی از مهم ترین عوامل موثر بر روی قیمت نهایی تعمیرات را شرح می دهیم. این عوامل عبارت اند از :

 • نوع اجاق گاز 

خوب طبیعی است که در تعمیر اجاق گاز رومیزی و تعویض یا تعمیر قطعات نوع اجاق گاز یکی از موارد مهم محسوب می شود. ما مطالبی را برای شما با عنوان هایی مانند تعمیر گاز رومیزی در کرج و یا تعمیر گاز رومیزی اخوان در نظر گرفته ایم به این خاطر که هر یک از این موارد شرایط خاص خود را دارند.

 • ترموکوبل شما نیاز به تعمیر دارد یا تعویض؟

یکی دیگر از موارد بسیار مهم این مسئله می باشد. اگر قرار بر تعویض باشد رنج قیمت خرید ترموکوبل بر اساس کیفیت ها مقدار مشخصی می باشد. اما اگر ترموکوبل گاز شما باید تعمیر شود شرایط  تعمیرات می تواند متفاوت باشد. 

 • نوع قطعات

مورد بعدی که می توانیم در خصوص عامل موثر بر روی قیمت تعمیر اجاق گاز رومیزی و یا قطعاتی مانند ترموکوبل معرفی کنیم. نوع قطعه و یا قطعات مورد استفاده در اجاق گاز می باشد.

سخن پایانی

این موضوع بسیار طبیعی است که اجاق گاز ها چه از نوع رومیزی و یا از هر نوع دیگیری مانند تمامی وسایل به خصوص وسایل گاز سوز دیگر می توانند بعد از گذشت مدتی در نحوه عملکرد خود دچار مشکلاتی شوند. به همین دلیل است که احتمال دارد شما با یک مرکز تعمیر اجاق گاز رومیزی در ارتباط باشید.اگر چنانچه در عملکرد اجاق گاز خود هر گونه اختلالی را مشاهده کردید باید چه کار کنید؟

فرقی نمی کند که ایرادات اولیه که مشاهده می کنید به چه چیزی مربوط می باشد. به هر حال جایی برای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. چرا که آریا 2020 در کنار شما خواهد بود. تنها کافی است از طریق شماره های مندرج در سایت با کارشناسان و مشاوران ما در آریا 2020 تماس حاصل نمایید. ما برای ارائه خدمات خود با بالاترین کیفیت در دست رس هستیم. در کوتاه ترین زمان ممکن برای انجام خدمات تعمیر اجاق گاز رومیزی و یا قطعات این وسیله های مهم و کاربردی به کمک شما خواهیم آمد.